SKIP_TO

Deklaracja dostępności aplikacji mobilnej (Android)

Deklaracja dostępności Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja ma zastosowanie do aplikacji mobilnej dla urządzeń z systemem operacyjnym Android

  • Data publikacji aplikacji:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Aplikacja jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Część informacji na stronie nie jest dostępna w orientacji poziomej.
  • Czcionka nie powiększa się pomimo zmiany ustawień urządzenia.
  • Nie wszystkie elementy aplikacji są odczytywane przez czytnik ekranu.
  • Nie wszystkie elementy aplikacji można aktywować za pomocą czytnika ekranu.
  • Część elementów witryny odczytuje się w obcym języku, przez co może być niezrozumiała do części użytkowników.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego dnia:

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością aplikacji prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest Przemysław Tadla, e-mail: przemyslaw.tadla@biblioteka.krakow.pl tel. 12 61 89 141 Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej aplikacji lub jej elementów. W takim żądaniu prosimy o podanie:
  • swojego imienia i nazwiska,
  • swoich danych kontaktowych,
  • dokładnego adresu strony, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opisu, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby najlepszy według osoby występującej z żądaniem
Na żądania zapewnienia dostępności odpowiadamy niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli zapewnienie dostępności strony lub jej elementów, nie będzie możliwe w tym terminie, poinformujemy o tym osobę wskazaną w żądaniu. Termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Wskażemy także nowy termin załatwienia sprawy lub zaproponujemy alternatywny sposób dostępu do zakresu wskazanego w żądaniu. Jeżeli nasza reakcja, sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny, będzie niewłaściwy w ocenie osoby występującej z żądaniem, ma ona prawo do złożenia skargi. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Biura Biblioteki Kraków znajdują się w budynku na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3. Lokal znajduje się na 1 piętrze, do którego prowadzi wejście po schodach (brak windy). Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Brak miejsc parkingowych. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W budynku jest jedna pętla indukcyjna. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Biblioteka Kraków mieści się w 57 filiach oraz 2 punktach bibliotecznych. Szczegółowe informacje dotyczące dostępności architektonicznej w Bibliotece Kraków znajdują się w zakładce Informacja dla osób niepełnosprawnych/Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.